Zapraszamy do kontaktu: 600 774 362 instalatorkonserwator@vp.pl

Zobacz, także: Facebook | Instagram

Jakie są plusy klimatyzacji?

Podstawową korzyścią płynącą z montażu klimatyzacji w domu jest możliwość regulacji temperatury, co jest szczególnie doceniane w upalne dni. Dzięki stałej dystrybucji mas chłodnego powietrza w domu mogą panować komfortowe warunki niezależnie od tego, jak wysoka temperatura jest na zewnątrz. Jest to bardzo ważne w przypadku osób wrażliwych na upały, czyli dzieci i osób starszych. Temperaturę można idealnie dostosować do własnych preferencji, a niektóre modele wyposażone są w funkcję grzania. Klimatyzatorem można dogrzewać dom w okresach przejściowych lub wspomagać pracę centralnego ogrzewania, gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury.

Jakość powietrza

Wbrew powszechnie panującym opiniom montaż klimatyzacji zalecany jest dla alergików i astmatyków – w nowoczesnych urządzeniach znajdują się bowiem filtry, które wyłapują wszystkie zanieczyszczenia, alergeny, roztocza i drobnoustroje, a do pomieszczeń dostarczane jest czyste i świeże powietrze. Klimatyzatory wyposażone są w szereg czujników wykrywających poziom temperatury, wilgotność powietrza i stopień zanieczyszczenia. Dzięki pracy klimatyzacji powietrze w domu jest osuszane, co pozostaje nie bez znaczenia dla żywotności budynku. Przepływające powietrze może być także jonizowane.

Samopoczucie

Korzystanie z klimatyzacji wpływa na zdrowy sen i ułatwia wypoczynek w upalne dni. Dzięki klimatyzacji nawet podczas tropikalnych upałów z łatwością zasypiamy i budzimy się wypoczęci. Nowoczesną klimatyzacją można sterować za pomocą pilota, więc nie trzeba nawet wstawać z łóżka. Wiele urządzeń może pracować w trybie nocnym, czyli w cichszy sposób. Klimatyzacja wpływa zatem na wydajność i jest bardzo przydatna dla osób, które pracują zdalnie lub prowadzą firmy we własnym domu — dobry komfort termiczny to wyższa efektywność pracy.