Zapraszamy do kontaktu: 600 774 362 instalatorkonserwator@vp.pl

Zobacz, także: Facebook | Instagram

Jak można poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu?

Jakość powietrza w dużym stopniu wpływa na to, jak czujemy się we wnętrzach. Jakie są więc praktyczne sposoby na jego poprawę oraz które z nich są najłatwiejsze do wdrożenia? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Dbanie o nawilżenie powietrza

Zbyt wysuszone powietrze może skutkować problemami z błoną śluzową, zarówno gardła, jak i nosa, i tym samym zwiększać ryzyko różnego rodzaju infekcji. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie niedrogich w zakupie urządzeń takich jak nawilżacze, które pozwolą wyrównać ten parametr oraz znacząco zwiększyć komfort przebywania we wnętrzach.

Sprawna wentylacja

Powietrze we wnętrzu w sposób naturalny zużywa się, co doprowadza do zmiany jego składu. Dochodzi też do zmniejszenia zawartości tlenu oraz zwiększenia ilości dwutlenku węgla. Sprawna instalacja wentylacji odpowiada za skuteczną wymianę takiego powietrza na świeże, dlatego też odgrywa tak istotną rolę, jeśli chodzi o poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu. Wykonywaniem sprawnego systemu wentylacji zajmujemy się również w ramach prowadzonej przez nas działalności.

Oczyszczanie powietrza

Ogromnym problemem w naszym kraju jest smog. Normy zanieczyszczenia zwłaszcza zimą przekraczają ustalone normy nawet o kilkaset procent, co może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego też w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień, warto zainwestować w efektywne oczyszczacze powietrza pozwalające usunąć nie tylko pyły zawieszone, ale także alergeny i kurz. Dzięki temu znacząco poprawia się jakość powietrza w pomieszczeniach, które dzięki temu staje się zdecydowanie zdrowsze. Efekt ten mogą zwielokrotnić rośliny doniczkowe, zwłaszcza te wykazujące właściwości oczyszczające. Najlepsze gatunki to m.in. skrzydłokwiat, sansewieria oraz bluszcz pospolity.

Jak doskonale widać, istnieje kilka praktycznych sposobów na poprawę jakości powietrza we wnętrzach. Aby osiągnąć najlepsze efekty, warto połączyć je ze sobą, tworząc tym samym przestrzeń przyjazną oraz zdrową. Chętnie możemy w tym pomóc, dlatego zachęcamy do kontaktu.