Zapraszamy do kontaktu: 600 774 362 instalatorkonserwator@vp.pl

Zobacz, także: Facebook | Instagram

Jak instalować klimatyzację od a do z?

Klimatyzator jest urządzeniem elektrycznym i może występować w wielu typach. Najczęściej spotykane są split, składające się z dwóch części. Pierwszy element jest montowany w pomieszczeniu, a drugi poza budynkiem, np. na dachu. Jest bardzo pożądanym sprzętem, szczególnie latem, gdy temperatura powietrza jest bardzo wysoka.

Instalowanie klimy krok po kroku

Firma u klienta wykonuje pomiary zysków i strat ciepła. Na tej podstawie przedstawia możliwości montażu klimatyzacji. Na miejscu można wybrać urządzenie, ponieważ monterzy mają katalogi i cenniki. Po podjęciu decyzji jest przedstawiana oferta z dokładną ceną za kompleksową usługę. Po akceptacji przez klienta INSTALATOR-KONSERWATOR Sp. z o.o. umawia się na termin montażu oraz instalacji. Dostarcza urządzenie wraz z potrzebnymi materiałami i zakłada klimatyzator. Montaż klimatyzacji średnio zajmuje od 4 do 6 godzin, o ile nie wystąpią trudności, związane z betonem, bruzdami czy przejściem przez ścianę. Wtedy prace mogą potrwać nieco dłużej, choć są to sporadyczne sytuacje. Po zainstalowaniu urządzenia następuje jego uruchomienie.

Jak działa klimatyzator?

Klimatyzator jest pożądanym urządzeniem, ale musi być odpowiednio dobrany do wielkości pomieszczenia, liczby okien, średniej liczby osób, które w nim przebywają oraz źródeł ciepła. Aby sprzęt zapewnił odpowiednią temperaturę i działał sprawnie, musi być prawidłowo podłączony. Montaż należy powierzyć wyłącznie doświadczonym osobom z uprawnieniami. Urządzenie wymaga serwisowania, a przynajmniej dwa razy w roku powinna być zlecana konserwacja, ponieważ wewnątrz klimatyzacji gromadzą się bakterie. Odgrzybianie zapobiega infekcjom, a zanieczyszczona klimatyzacja może być przyczyną alergii, bólu głowy itd.