Zapraszamy do kontaktu: 600 774 362 instalatorkonserwator@vp.pl

Zobacz, także: Facebook | Instagram

Czym kierować się przy wyborze klimatyzatora?

W porze letniej, kiedy upały bardzo utrudniają normalne funkcjonowanie, wiele osób decyduje się na montowanie klimatyzacji. Takie urządzenie pozwala na uzyskanie optymalnej temperatury i wilgotności w pomieszczeniach, w których przebywamy.

Jakie są rodzaje klimatyzacji?

Biorąc pod uwagę budowę klimatyzatora, wyróżniamy urządzenia typu monoblok, split i multisplit. Klimatyzator monoblokowy składa się z pojedynczej jednostki, wewnątrz której znajduje się parownik, skraplacz, sprężarka oraz reszta oprzyrządowania. W tym modelu gorące powietrze odprowadzane jest przez otwór okienny lub przez podłączenia do kanału wentylacyjnego. Klimatyzator typu split jest najpopularniejszym urządzeniem w Polsce, składa się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej połączonej linią chłodniczą. Natomiast w klimatyzatorach typu multi-split do jednej jednostki zewnętrznej podłącza się wiele jednostek wewnętrznych. Wybór klimatyzacji typu split lub multi-split daje wiele możliwości wyboru jednostek wewnętrznych, dzięki którym można osiągnąć optymalne warunki cieplne i efektowny efekt wizualny.

Jak wybrać klimatyzator?

Przy wyborze klimatyzatora koniecznie należy sprecyzować, czy chcemy urządzenie, które wyłącznie chłodzi, czy również grzeje. Warto zwrócić również uwagę na jego klasę energetyczną. Każdemu zależy na tym, aby jak najbardziej obniżać koszty energii.  Bardzo ważnym parametrem jest także poziom hałasu. Warto zainwestować w urządzenie pracujące jak najciszej, a szczególnie jeżeli zanotowany jest w sypialni. Możliwość montażu jednostki wewnętrznej i zewnętrznej to kolejny ważny element. Producenci oferują urządzenia, które będą spełniały swoją podstawową funkcję, a jednocześnie będą ozdobą pomieszczenia. Dodatkowo można sprawdzić, czy jest możliwość sterowania pracą urządzenia przez internet. Gwarancję poprawnej pracy urządzenia gwarantuje profesjonalny montaż, który można zamówić w Firmie Instalator Konserwator. Odpowiedni sprzęt powinien być odpowiednio dobrany do wielkości pomieszczenia, tak aby sprostał oczekiwaniom.